The End

Skończyłam opisy trzech części TR. Mam nadzieję, że udało mi się Was przekonać do zagrania w tą grę.W razie problemów związanych z grą np. jak przejść bossa w Ghanie lub Grecji wystarczy napisać do mnie. Pomogę jak tylko będę mogła:)

TR Legend

Siódma gra z cyklu Tomb Raider , wydana w 2006roku przez Eidos Interactive. Jest pierwszą grą z serii stworzoną przez studio Crystal Dynamics, które przejęło schedę po Core Desing.

W tej części będziemy szukać stuletniej broni Excalibura. A raczej jego fragmenty ,które później scalą się w jedną całość. To jest najważniejszy cel gry. Lara powróci do swojej przeszłości oraz do tragedii , która wydarzyła się w Himalajach. Croft odwiedzi m.in Boliwie, Peru, Japonię,Nepal,Anglię, Kazachstan itd.Główna bohaterka oczywiście nie obejdzie się bez swoich dwóch, dzielnych pomocników, którzy przekazują jej niezbędne informacje dotyczące danej misji.Gra dostępna również z polskimi napisami. Ekwipunek jest  bardziej urozmaicony niż TRA, ponieważ mamy do dyspozycji:

  • tradycyjnie dwa pistolety;)
  • karabiny np. szturmowy i automatyczny(oczywiście zdobyty od najemników)
  • apteczki (niestety tylko trzy możemy zabrać)
  • latarkę
  • lornetkę z trybem USE
  • granaty(tak jak w TRU)

Najczęstrzymi wrogami, przeszkodami są najemnicy, którzy zrobią wszystko byś nie osiągneła celu. Czasami spotkamy się z jaguarami i buldogami. Oczywiście nie obędzie się bez bossów od których zdobęciemy fragmenty miecza. Spotkamy ich m.in w Japonii, Ghanie i Kazachstanie. Lara w tej części będzie miała największy wybór ubrań zdobytych przy zbieraniu nagród i przechodzeniu prób czasu.

Serdecznie polecam.

Język niemiecki Lektion 1

Język niemiecki jak większość ludzi zwie jest twardym językiem.Każdą wyraz trzeba wymawiać tak jak się pisze. Oczywiście są wyjątki np. ich[czy.:iś;tłumaczenie:ja].Ale normalne wyrazy np. du[tłum.:ty], czytamy jak jest napisane.Zanim zaczniemy naukę j.niemieckiego musimy nauczyć się teoretycznej części.

RZECZOWNIKI w j. niemieckim piszemy DUŻĄ literą np. Ich mag spiele am Computer[czyt.:Iś mag szpile am Komputer; tłum:Lubię grać na komputerze] mag-lubić.

Niektóre litery w j.niemieckim wymawia się inaczej niż w j.polskim. Są trzy dźwięki, których nie ma polski alfabet. Oprócz tego jest dwugłoska ß-ss

,której również u nas nie ma. Występują również umlauty np. a umlaut a z dwoma kreseczkami na górze ä , oraz tak samo pisze się o i u. ß (s beta) występuje tylko po samogłoskach.

Jak czytamy litery?(po prawej stronie pokazane jak czytamy):

a-a

b-b

c-c

d-d

e-e

f-f

g-g

Ale teraz zaczynają się wyjątki:

s-z np. Salt(sól)

z-c np. Zug(pociąg)

v-f np.Vater (tata) lub jeszcze – w np. Vase(waza)

h-czytamy normalnie na początku wyrazów ,jeśli występuje w środku to go nie czytamy, jeśli pomiędzy samogłoskami to wzmacnia samogłoskę poprzedzającą np. nehmen(zabierać); eh-ej; ehe-eje; gehen- gejen(chodzić).

ch-po samogłoskach a,o,u czytamy normalnie, w pozostałych przypadkach jak „iś” np. noch.

sp[sz]…- Sport-szport

st…-Stunde

…er-a np.Mutter [mama czy.: Muta]

sch-sz np. Schule [szkoła]

tsch-cz

ei-ai,aj np.Mein [moje]

eu-oj[ Europa,Euro]

mm-m

nn-n

tt-t

ss-s

rr-r

Dwie takie same spółgłoski występujące obok siebie czytamy krótko i pojedyńczo.

Koniec lekcji

Dziękuję za uwagę i zapraszam na drugą lekcje:)

Cześć! Hello!Hi!

Witajcie! W mojej małej szkółce języków nauczycie się tu języka niemieckiego(podstawy) i języka angielskiego(podstawy i ciut poziom zaawansowany;)).Mam nadzieję,że pomogę Wam nauczyć się języków,które są podstawą przyszłości i komunikacji międzynarodowej.

Czas na ploteczki

Dziś podyskutujemy o filmie. Ale nie byle jaki tylko takim, który zdobył 12 oskarów. Jest to komediodramat”Jak zostać królem?”od 12 lat, trwa 120 minut.Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się.

Ostatnio moi rodzice poszli na ten film do kina. Określili to jednym przymiotnikiem „fascynujący”;)Mówili, że jednak należało mu się 12 Oskarów.Przeglądając inne artykuły o tym filmie  oraz ich recenzje to osobiście sądze, że warto spędzić te 120 minut by obejrzeć film. Polecam

 

TR Underworld

Najnowsza część słynnej serii gier Tomb Raider.Crystal Dynamic bardzo się postarało i się opłacało:) Gra jest niemalże jakbyśmy poruszali się prawdziwą Larą a nie postacią stworzoną w grafice komputerowej. w porównaniu do innych części i ma większe wymogi.

Oczywiście Lara nadal ma 21 lat i jest bardzo odważnych archeologiem podróżującym po świecie. W tej części odwiedzamy m.in. Meksyk, Avalon oraz zagłębiamy się w mrocznych podziemiach posiadłości Croftów. Ale spotykamy również Natlę, która jest przetrzymywana przez Amandę. Jesli natomiast chodzi o ekwipunek tradycyjnie znajdziemy w nim dwa pistolety, harpun, mamy również kamerę,lornetkę.Rozpoczynając nowy level możemy wybrać strój Lary oraz broń. Natomiast głównym celem wyprawy jest odnalezienie pewnego artefaktu a raczej stuletniej broni;) Jak wiecie w TRL musieliśmy znaleść  kawałki miecza Excalibura. Tym razem musi znaleść rękawice i pasek. Ale nie zwyczjne. Będą nam potrzebne byśmy mogli użyć Młota Thora (cel misji o którym wspomniałam wcześniej). Będziemy mogli pokonać wtedy Natlę, którą znowu spotkamy na końcu gry. Jednak mogę podpowiedzieć, że to nie będzie walka bezpośrednia. Natla będzie próbowała ożywić pewnego stwora, który będzie zagrożeniem dla całego świata.Lara bedzie musiała znowu;) uratować świat.

TR Anniversary

Jedna z produkcji Crystal Dynamic obok Legend i Underworld. Bohaterką gry jest 21 letnia Lara wywodząca się z bardzo bogatej rodziny.Jednak w wieku 9 lat przeżywa katastrofę lotniczą w Himalajach. Jednak matka niespodziewanie znika po wyjęciu Excalibura z kamiennego podium.

W tej częci gry pani archeolog zostaje wynajęta przez Jacqueline Natle w poszukiwaniu trzech bardzo ważnych artefaktów tzw.Dziecia Atlantydy.Lara podróżuje po świecie. Odwiedza Peru, Grecje, Egypt oraz Zaginione miasto gdzie odbywa się finał gry. Panna Croft na końcu levelu spotyka największego i najgrożniejszego stwora tak zwanego Bossa. Oprócz Egyptu , Lara kończy poszukiwania wśród piasków odnajdując ostatnie Dziecię Atlantydy. Ostatni level zaczyna się,że Lara znajduje się w kopalni Natli. Jednak gra jest o wiele trudniejsza , ponieważ Lara nie posiada swoich dwóch nieodłącznych pistoletów.Jednak później przy okazaniu troche sprytu i sprawności fizycznej odzyskuje je.Na każdej planszy trzeba uważać.Nigdy nie wiadomo co się czai;).To nie jest gra tylko w formie strzelanki ,ale również wymaga logiczne i sprytnego myślenia.Oczywiście jak można przejść grę bez apteczek? Są one na każdej planszy tylko czasami schowane:)

Do dyspozycji mamy:

  • dwa pistolety
  • harpun
  • apteczki(duże lub najczęściej spotykane małe)

Jak widać (jeśli ktoś grał już w Legend) niewiele mamy do dyspozycji.Ale dzięki temu gra staje się bardziej  hmm.. no nie wiem.. ekscytująca;)? Ale jeśli chodzi o bron na dwóch pistolecikach się nie kończy. Późnie „z czasem” zdobywamy inne np. pistolety maszynowe, strzelbę oraz inne. Nie musicie się martwić o amunicję gdyż spotkacie ją „po drodze”.

Życzę powodzenia i oczywiście cóż jeszcze ..Ci którzy dopiero zaczynają zabawę z Tomb Raiderem serdecznie polecam.

 

 

My Wasi futrzani przyjaciele

Galeria

W tej galerii znajduje się 11 zdjęć.

Witam! Nazywam się Marek Aureliusz. Wiem.. imię oryginalne.Mam bardzo dobrą panią, która o mnie dba.Chodź jest mi smutno, ponieważ na pół dnia zostaje sam.Ale nie nudzę się. Ta kategoria powstała z myślą o innych właścicielach świnek morskich. Pokaże Wam jak stawiać pierwsze kroki … Czytaj dalej