„Ghost Rider” i ” Ghost Rider” number 2

Hmm… co mogę powiedzieć o tym filmie? Gdybym kalała nasz język ojczysty powiedziałabym, że ten film jest mm.. bardzo bardzo fajny. Muszę zaznaczyć w tym miejscu, świetną grę aktorską Nicola’a Cag’a. Inni mogą się ze mną nie zgadzać, iż równie dobrze zagrał z filmie ” Pan życia i śmierci”. Muszę powiedzieć, że to właśnie jego rola dała mi w tym filmie dużego plusa.  A teraz pomówmy o fabule tego filmu. Opowiada o zawodowym kaskaderze, który zawiera pakt z diabłem za życie swego ojca.  Jednak diabeł nie wywiązuje się z umowy ( co mnie zresztą w szczególności nie dziwi) i ojciec głównego bohatera ( Johnny Blaze) umiera. Po kilku latach zjawia się , tak nazwijmy przyjaciel i przypomina o zawartej wcześniej umowie. W dzień Johnny jest normalnym człowiekiem, takim jak my. Jednak pod osłoną nocy nie jest człowiekiem ,jest demonem. Jest samym posłańcem, sługą szatana. Zamienia się w kościotrupa z płonącą czaszką, płonącym motorem i jeszcze bardziej płonącym łańcuchem. Dla niektórych te płomienie mogą się wydać, już kiczowate, ponieważ w dawnych latach stanowiły podstawę kina akcji i dla niektórych te płomienie już wygasły. Jednak ten film jest dowodem na to, ze ludzie przepadają za tak oklepanymi dodatkami!;)                                                                                                                                          Powróćmy jednak do fabuły. Co w ogóle robi ten Ghost Rider? Przemienia się tylko po to by się przemieniać. Otóż nie. Wysyła dusze złych ludzi do samych cieluści piekieł. Pełni funkcję pośrednika między ziemią, a piekłem. Ale nie będę za dużo zdradzać, gdyż sami musicie obejrzeć ten film i go ocenić.

Film akcji, a zarazem fantasy. Fantasy, to taki gatunek filmu za którym za bardzo nie przepadam. Może czar prysł po obejrzeniu ” Władcy Pierścienia”. Nie wiem. Ale Ghost Rider mi się podobał. Ale na chwileczkę powrócę jeszcze do fabuły obu części ( bo nie wiem czy wiecie, ale są dwie części, kabum!). Pierwsza część opowiada ogólnie, dlaczego Johny zawiera ten pakt, po co itd. Druga część mówi jak używa tej swojej niezwykłej mocy do ratowania ludzi, a właściwie tylko jednego człowieka.:) Powrócę na chwile do 1 części, która nie za bardzo mi się podobała. Dlaczego? A no bo dlatego,że : 1. widać było właśnie, ze cały ten Ghost Rider jest komputerowy, nie wiem może od 2007 roku technologia poszła diametralnie w górę i dlatego w drugiej części jest bardziej realistyczny. Nienawidzę tego w filmach, gdy widać te komputerowe „dodatki”., 2. Za dużo gadał ten Ghost Rider. Przeszkadzało mit o, ponieważ przez, dla mnie, stawał się mniej ponury,straszy , ta aura strachu, która powinna być nad nim, prysła!. Okej, teraz trzeba pojechać po drugiej części. Jego odsłona pojawiła się w wersji three D. No cóż, jeżeli chcecie wywalać nie potrzebnie pieniądze, nie mam nic przeciwko, al e chodzi mi o to, iż wersja 3D nie różniła się prawie niczym od normalnej. Za mało efektów! Naprawdę po filmie akcji spodziewała się tego, ze będę krzyczeć ze strachu , ze jak będę siedzieć w tym kinie, to coś na mnie wjedzie lub uderzy ;) .Jednak bardzo się zawiodłam i dlatego nie polecam w wersji 3D. Emocje w kinie 2D będą takie same.

Ocena tego filmu (a raczej jego dwóch części) będzie bardzo łatwa. Film naprawdę świetny, polecam gorąco. Nie tylko fabuła i aktorzy dali tutaj wielkiego +, ale również muzyka , która była wręcz wspaniała. Krótka mówiąc nie czekać oglądać!  Punktacja filmu 9/10.!:)

The End

Skończyłam opisy trzech części TR. Mam nadzieję, że udało mi się Was przekonać do zagrania w tą grę.W razie problemów związanych z grą np. jak przejść bossa w Ghanie lub Grecji wystarczy napisać do mnie. Pomogę jak tylko będę mogła:)

TR Legend

Siódma gra z cyklu Tomb Raider , wydana w 2006roku przez Eidos Interactive. Jest pierwszą grą z serii stworzoną przez studio Crystal Dynamics, które przejęło schedę po Core Desing.

W tej części będziemy szukać stuletniej broni Excalibura. A raczej jego fragmenty ,które później scalą się w jedną całość. To jest najważniejszy cel gry. Lara powróci do swojej przeszłości oraz do tragedii , która wydarzyła się w Himalajach. Croft odwiedzi m.in Boliwie, Peru, Japonię,Nepal,Anglię, Kazachstan itd.Główna bohaterka oczywiście nie obejdzie się bez swoich dwóch, dzielnych pomocników, którzy przekazują jej niezbędne informacje dotyczące danej misji.Gra dostępna również z polskimi napisami. Ekwipunek jest  bardziej urozmaicony niż TRA, ponieważ mamy do dyspozycji:

  • tradycyjnie dwa pistolety;)
  • karabiny np. szturmowy i automatyczny(oczywiście zdobyty od najemników)
  • apteczki (niestety tylko trzy możemy zabrać)
  • latarkę
  • lornetkę z trybem USE
  • granaty(tak jak w TRU)

Najczęstrzymi wrogami, przeszkodami są najemnicy, którzy zrobią wszystko byś nie osiągneła celu. Czasami spotkamy się z jaguarami i buldogami. Oczywiście nie obędzie się bez bossów od których zdobęciemy fragmenty miecza. Spotkamy ich m.in w Japonii, Ghanie i Kazachstanie. Lara w tej części będzie miała największy wybór ubrań zdobytych przy zbieraniu nagród i przechodzeniu prób czasu.

Serdecznie polecam.

Język niemiecki Lektion 1

Język niemiecki jak większość ludzi zwie jest twardym językiem.Każdą wyraz trzeba wymawiać tak jak się pisze. Oczywiście są wyjątki np. ich[czy.:iś;tłumaczenie:ja].Ale normalne wyrazy np. du[tłum.:ty], czytamy jak jest napisane.Zanim zaczniemy naukę j.niemieckiego musimy nauczyć się teoretycznej części.

RZECZOWNIKI w j. niemieckim piszemy DUŻĄ literą np. Ich mag spiele am Computer[czyt.:Iś mag szpile am Komputer; tłum:Lubię grać na komputerze] mag-lubić.

Niektóre litery w j.niemieckim wymawia się inaczej niż w j.polskim. Są trzy dźwięki, których nie ma polski alfabet. Oprócz tego jest dwugłoska ß-ss

,której również u nas nie ma. Występują również umlauty np. a umlaut a z dwoma kreseczkami na górze ä , oraz tak samo pisze się o i u. ß (s beta) występuje tylko po samogłoskach.

Jak czytamy litery?(po prawej stronie pokazane jak czytamy):

a-a

b-b

c-c

d-d

e-e

f-f

g-g

Ale teraz zaczynają się wyjątki:

s-z np. Salt(sól)

z-c np. Zug(pociąg)

v-f np.Vater (tata) lub jeszcze – w np. Vase(waza)

h-czytamy normalnie na początku wyrazów ,jeśli występuje w środku to go nie czytamy, jeśli pomiędzy samogłoskami to wzmacnia samogłoskę poprzedzającą np. nehmen(zabierać); eh-ej; ehe-eje; gehen- gejen(chodzić).

ch-po samogłoskach a,o,u czytamy normalnie, w pozostałych przypadkach jak „iś” np. noch.

sp[sz]…- Sport-szport

st…-Stunde

…er-a np.Mutter [mama czy.: Muta]

sch-sz np. Schule [szkoła]

tsch-cz

ei-ai,aj np.Mein [moje]

eu-oj[ Europa,Euro]

mm-m

nn-n

tt-t

ss-s

rr-r

Dwie takie same spółgłoski występujące obok siebie czytamy krótko i pojedyńczo.

Koniec lekcji

Dziękuję za uwagę i zapraszam na drugą lekcje:)

Cześć! Hello!Hi!

Witajcie! W mojej małej szkółce języków nauczycie się tu języka niemieckiego(podstawy) i języka angielskiego(podstawy i ciut poziom zaawansowany;)).Mam nadzieję,że pomogę Wam nauczyć się języków,które są podstawą przyszłości i komunikacji międzynarodowej.

Czas na ploteczki

Dziś podyskutujemy o filmie. Ale nie byle jaki tylko takim, który zdobył 12 oskarów. Jest to komediodramat”Jak zostać królem?”od 12 lat, trwa 120 minut.Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się.

Ostatnio moi rodzice poszli na ten film do kina. Określili to jednym przymiotnikiem „fascynujący”;)Mówili, że jednak należało mu się 12 Oskarów.Przeglądając inne artykuły o tym filmie  oraz ich recenzje to osobiście sądze, że warto spędzić te 120 minut by obejrzeć film. Polecam

 

TR Underworld

Najnowsza część słynnej serii gier Tomb Raider.Crystal Dynamic bardzo się postarało i się opłacało:) Gra jest niemalże jakbyśmy poruszali się prawdziwą Larą a nie postacią stworzoną w grafice komputerowej. w porównaniu do innych części i ma większe wymogi.

Oczywiście Lara nadal ma 21 lat i jest bardzo odważnych archeologiem podróżującym po świecie. W tej części odwiedzamy m.in. Meksyk, Avalon oraz zagłębiamy się w mrocznych podziemiach posiadłości Croftów. Ale spotykamy również Natlę, która jest przetrzymywana przez Amandę. Jesli natomiast chodzi o ekwipunek tradycyjnie znajdziemy w nim dwa pistolety, harpun, mamy również kamerę,lornetkę.Rozpoczynając nowy level możemy wybrać strój Lary oraz broń. Natomiast głównym celem wyprawy jest odnalezienie pewnego artefaktu a raczej stuletniej broni;) Jak wiecie w TRL musieliśmy znaleść  kawałki miecza Excalibura. Tym razem musi znaleść rękawice i pasek. Ale nie zwyczjne. Będą nam potrzebne byśmy mogli użyć Młota Thora (cel misji o którym wspomniałam wcześniej). Będziemy mogli pokonać wtedy Natlę, którą znowu spotkamy na końcu gry. Jednak mogę podpowiedzieć, że to nie będzie walka bezpośrednia. Natla będzie próbowała ożywić pewnego stwora, który będzie zagrożeniem dla całego świata.Lara bedzie musiała znowu;) uratować świat.

TR Anniversary

Jedna z produkcji Crystal Dynamic obok Legend i Underworld. Bohaterką gry jest 21 letnia Lara wywodząca się z bardzo bogatej rodziny.Jednak w wieku 9 lat przeżywa katastrofę lotniczą w Himalajach. Jednak matka niespodziewanie znika po wyjęciu Excalibura z kamiennego podium.

W tej częci gry pani archeolog zostaje wynajęta przez Jacqueline Natle w poszukiwaniu trzech bardzo ważnych artefaktów tzw.Dziecia Atlantydy.Lara podróżuje po świecie. Odwiedza Peru, Grecje, Egypt oraz Zaginione miasto gdzie odbywa się finał gry. Panna Croft na końcu levelu spotyka największego i najgrożniejszego stwora tak zwanego Bossa. Oprócz Egyptu , Lara kończy poszukiwania wśród piasków odnajdując ostatnie Dziecię Atlantydy. Ostatni level zaczyna się,że Lara znajduje się w kopalni Natli. Jednak gra jest o wiele trudniejsza , ponieważ Lara nie posiada swoich dwóch nieodłącznych pistoletów.Jednak później przy okazaniu troche sprytu i sprawności fizycznej odzyskuje je.Na każdej planszy trzeba uważać.Nigdy nie wiadomo co się czai;).To nie jest gra tylko w formie strzelanki ,ale również wymaga logiczne i sprytnego myślenia.Oczywiście jak można przejść grę bez apteczek? Są one na każdej planszy tylko czasami schowane:)

Do dyspozycji mamy:

  • dwa pistolety
  • harpun
  • apteczki(duże lub najczęściej spotykane małe)

Jak widać (jeśli ktoś grał już w Legend) niewiele mamy do dyspozycji.Ale dzięki temu gra staje się bardziej  hmm.. no nie wiem.. ekscytująca;)? Ale jeśli chodzi o bron na dwóch pistolecikach się nie kończy. Późnie „z czasem” zdobywamy inne np. pistolety maszynowe, strzelbę oraz inne. Nie musicie się martwić o amunicję gdyż spotkacie ją „po drodze”.

Życzę powodzenia i oczywiście cóż jeszcze ..Ci którzy dopiero zaczynają zabawę z Tomb Raiderem serdecznie polecam.